2018 Washington Youth Soccer Presidents Cup
Team Schedules - GU12 Division 2
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2018presidentscup1.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=F560CA5B-B2CA-4F79-B3FD-5ADD4345C5CB&tournamentguid=72CF3904-7885-4D9D-95D5-B1BA021692F6&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final      


ALL A B C D      




Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 0 Wildcards.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A1 : Eastside FC G06 Blue C331310 3  11  15 
 A2 : Whatcom FC Rangers - G06 Blue33039 3  4  11 
 A5 : Pilchuck Soccer Alliance - GU1203115 1  -1  3 
 A4 : FWFC G06 Black (C)01034 1  -4  5 
 A3 : Eastside FC G06 Grey D00000 0  -10  0 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B2 : PacNW G06 Blue B333312 4  18  23 
 B5 : Spokane Sounders G06A City03339 3  12  19 
 B1 : Northwest United - GU12 Black33006 2  7  15 
 B3 : GS Surf G06 C00101 0  -18  0 
 B4 : PacNW G06 White C00011 0  -19  2 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 C1 : Eastside FC G06 Purple MI333312 4  18  19 
 C2 : Washington Rush G06 Nero B33309 3  16  18 
 C3 : Rainier Valley Slammers03036 2  4  10 
 C4 : SNOHOMISH UNITED G06 RED B00033 1  -10  5 
 C5 : Harbor Premier G06 White B00000 0  -28  2 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- D 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 D5 : NSC Genesis G06 Green333312 4  20  20 
 D1 : GS Surf G06 B33039 3  8  11 
 D2 : FWFC G06 White (B)03306 2  7  12 
 D3 : WPFC G06 Navy C00033 1  0  7 
 D4 : Northwest United - GU12 Red00000 0  -35  0 

Bracket - Saturday, March 24, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 353403  Skagit River Park  11:00 AM  10 B1 vs B3Northwest United - GU12 Black 3 vs.GS Surf G06 C0
 353412  Gig Harbor High School  11:15 AM  2 C5 vs C2Harbor Premier G06 White B 0 vs.Washington Rush G06 Nero B9
 353392  Marysville Pilchuck HS  11:45 AM  1 A5 vs A2Pilchuck Soccer Alliance - GU12 0 vs.Whatcom FC Rangers - G06 Blue2
 353393  TBD   --    --  A1 vs A3Eastside FC G06 Blue C 4 vs.Eastside FC G06 Grey D0
 353402  Spokane Shadow Soccer Complex  02:00 PM  11 B5 vs B2Spokane Sounders G06A City 1 vs.PacNW G06 Blue B3
 353422  Woodinville Sports Field  03:30 PM  5 D5 vs D2NSC Genesis G06 Green 3 vs.FWFC G06 White (B)0
 353413  Preston Park  04:30 PM  3 C1 vs C3Eastside FC G06 Purple MI 2 vs.Rainier Valley Slammers0

Bracket - Sunday, March 25, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 353396  Preston Park  12:00 PM  3 A3 vs A5Eastside FC G06 Grey D 0 vs.Pilchuck Soccer Alliance - GU121
 353416  TBD   --    --  C3 vs C5Rainier Valley Slammers 7 vs.Harbor Premier G06 White B2
 353411  Snohomish High School  03:00 PM  Low C4 vs C1SNOHOMISH UNITED G06 RED B 1 vs.Eastside FC G06 Purple MI5
 353423  Woodinville Sports Field  03:30 PM  6 D1 vs D3GS Surf G06 B 1 vs.WPFC G06 Navy C0

Bracket - Saturday, April 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 353391  Karl Grosch Field at Steel Lake  10:30 AM  Mod2 A4 vs A1FWFC G06 Black (C) 2 vs.Eastside FC G06 Blue C4
 353421  Sedro Woolley High School  03:00 PM  1 D4 vs D1Northwest United - GU12 Red 0 vs.GS Surf G06 B8
 353401  Hazen High School  05:45 PM  1 B4 vs B1PacNW G06 White C 0 vs.Northwest United - GU12 Black6

Bracket - Sunday, April 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 353424  Sedro Woolley High School  09:00 AM  1 D4 vs D5Northwest United - GU12 Red 0 vs.NSC Genesis G06 Green11
 353400  Hazen High School  11:15 AM  Sou B2 vs B3PacNW G06 Blue B 7 vs.GS Surf G06 C0
 353394  Karl Grosch Field at Steel Lake  11:30 AM  Mod2 A4 vs A5FWFC G06 Black (C) 1 vs.Pilchuck Soccer Alliance - GU121
 353404  Hazen  12:30 PM  1 B4 vs B5PacNW G06 White C 0 vs.Spokane Sounders G06A City5
 353420  Karl Grosch Field at Steel Lake  01:00 PM  Mod  D2 vs D3FWFC G06 White (B) 2 vs.WPFC G06 Navy C0

Bracket - Saturday, April 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 353425  Karl Grosch Field at Steel Lake  09:00 AM  Mod2 D2 vs D4FWFC G06 White (B) 10 vs.Northwest United - GU12 Red0
 353419  Woodinville Sports Field  09:30 AM  6 D5 vs D1NSC Genesis G06 Green 3 vs.GS Surf G06 B0
 353389  Marysville Pilchuck HS  11:45 AM  1 A5 vs A1Pilchuck Soccer Alliance - GU12 1 vs.Eastside FC G06 Blue C1
 353415  Cavelero Mid High School  12:50 PM  Stdm C2 vs C4Washington Rush G06 Nero B 7 vs.SNOHOMISH UNITED G06 RED B0
 353399  Spokane Shadow Soccer Complex  01:00 PM  11 B5 vs B1Spokane Sounders G06A City 5 vs.Northwest United - GU12 Black4
 353405  Robinswood Park  01:30 PM  East B2 vs B4PacNW G06 Blue B 10 vs.PacNW G06 White C2
 353395  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  02 A2 vs A4Whatcom FC Rangers - G06 Blue 4 vs.FWFC G06 Black (C)1

Bracket - Sunday, April 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 353410  Cavelero Mid High School  11:30 AM  Stdm C2 vs C3Washington Rush G06 Nero B 2 vs.Rainier Valley Slammers0
 353409  Gig Harbor High School  12:45 PM  2 C5 vs C1Harbor Premier G06 White B 0 vs.Eastside FC G06 Purple MI11
 353398  Woodinville Sports Field  02:30 PM  5 B3 vs B4GS Surf G06 C 0 vs.PacNW G06 White C0
 353426  WPFC Soccer Complex  03:30 PM  4a D3 vs D5WPFC G06 Navy C 0 vs.NSC Genesis G06 Green4

Bracket - Saturday, April 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 353407  Preston Park  09:00 AM  3 C1 vs C2Eastside FC G06 Purple MI 2 vs.Washington Rush G06 Nero B0
 353408  Game Farm Park  10:30 AM  W C3 vs C4Rainier Valley Slammers 3 vs.SNOHOMISH UNITED G06 RED B0
 353397  Skagit River Park  11:00 AM  10 B1 vs B2Northwest United - GU12 Black 2 vs.PacNW G06 Blue B3
 353418  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  4a D3 vs D4WPFC G06 Navy C 7 vs.Northwest United - GU12 Red0
 353387  Preston Park  01:30 PM  3 A1 vs A2Eastside FC G06 Blue C 6 vs.Whatcom FC Rangers - G06 Blue1
 353388  Preston Park  03:00 PM  3 A3 vs A4Eastside FC G06 Grey D 0 vs.FWFC G06 Black (C)1

Bracket - Sunday, April 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 353406  Woodinville Sports Field  01:15 PM  1 B3 vs B5GS Surf G06 C 0 vs.Spokane Sounders G06A City8
 353390  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  02 A2 vs A3Whatcom FC Rangers - G06 Blue 4 vs.Eastside FC G06 Grey D0
 353417  Woodinville Sports Field  05:30 PM  6 D1 vs D2GS Surf G06 B 2 vs.FWFC G06 White (B)0
 353414  Snohomish High School  07:00 PM  Low C4 vs C5SNOHOMISH UNITED G06 RED B 4 vs.Harbor Premier G06 White B0

Quarter Final - Saturday, April 28, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 209253  TBD   --    --  Eastside FC G06 Blue C 1 vs.Spokane Sounders G06A City2
 209256  Preston Park  10:15 AM  3 Eastside FC G06 Purple MI 1 vs.GS Surf G06 B2

Quarter Final - Sunday, April 29, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 209254  Woodinville Sports Field  10:00 AM  5 NSC Genesis G06 Green 2 vs.Washington Rush G06 Nero B1
 209255  Starfire Complex  04:00 PM  9MOD PacNW G06 Blue B 4 vs.Whatcom FC Rangers - G06 Blue3

Semi-Final - Saturday, May 05, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 208174  Starfire Sports Complex  04:30 PM  9 Spokane Sounders G06A City 0 vs.NSC Genesis G06 Green2
 208175  Starfire Sports Complex  04:30 PM  10 PacNW G06 Blue B 0
- 4PK  
vs.GS Surf G06 B0
- 2PK

Final - Sunday, May 06, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 208384  Starfire Sports Complex  01:00 PM  9 NSC Genesis G06 Green 3 vs.PacNW G06 Blue B0






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.