2018 Washington Youth Soccer Presidents Cup
Team Schedules - GU15 Division 1
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2018presidentscup1.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=540EB836-9085-44E3-83DE-7370F33CFBC5&tournamentguid=72CF3904-7885-4D9D-95D5-B1BA021692F6&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final      


ALL A B C      




Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 2 Wildcards.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A1 : FWFC G03 Blue (A)333312 4  13  14 
 A2 : Northwest United - GU15 Black33309 3  5  8 
 A3 : Crossfire Premier G03 A00033 1  -4  4 
 A4 : Blackhills FC G03 Black A00303 1  -7  6 
 A5 : Crossfire Select G03 Gold Tacey03003 1  -7  3 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B1 : Harbor Premier G03 Green A30339 3  5  10 
 B3 : Seattle United G03 Tango B30317 2  2  6 
 B2 : Snohomish United G03 Black A00101 0  -7  3 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 C2 : PacNW G03 Blue B03339 3  3  6 
 C1 : Whatcom FC Rangers - G03 Gold33017 2  2  4 
 C3 : Eastside FC G03 White B00011 0  -5  2 

Bracket - Saturday, April 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412508  TBD   --    --  B2 vs B3Snohomish United G03 Black A 0 vs.Seattle United G03 Tango B2
 412501  Ingersoll Stadium  02:00 PM  1 A4 vs A1Blackhills FC G03 Black A 0 vs.FWFC G03 Blue (A)5
 412500  Skagit River Park  03:00 PM  3 A2 vs A3Northwest United - GU15 Black 2 vs.Crossfire Premier G03 A0
 412515  Civic Field Stadium  04:00 PM  Stdm C1 vs C2Whatcom FC Rangers - G03 Gold 2 vs.PacNW G03 Blue B0

Bracket - Sunday, April 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412510  Peninsula High School  11:30 AM  1 B1 vs B3Harbor Premier G03 Green A 3 vs.Seattle United G03 Tango B1
 412503  Saghalie Middle School  02:00 PM  1 A1 vs A3FWFC G03 Blue (A) 3 vs.Crossfire Premier G03 A1
 412502  Marymoor Park  02:00 PM  2 A5 vs A2Crossfire Select G03 Gold Tacey 0 vs.Northwest United - GU15 Black3

Bracket - Tuesday, April 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412517  Preston Park  07:00 PM  1 C3 vs C2Eastside FC G03 White B 1 vs.PacNW G03 Blue B4

Bracket - Saturday, April 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412507  Shoreline Center  11:15 AM  A B3 vs B1Seattle United G03 Tango B 2 vs.Harbor Premier G03 Green A0
 412513  Preston Park  04:30 PM  2 C3 vs C1Eastside FC G03 White B 0 vs.Whatcom FC Rangers - G03 Gold1
 412506  Marymoor Park  06:00 PM  4B A3 vs A5Crossfire Premier G03 A 0 vs.Crossfire Select G03 Gold Tacey1

Bracket - Sunday, April 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412499  Marymoor Park  10:00 AM  4B A5 vs A1Crossfire Select G03 Gold Tacey 0 vs.FWFC G03 Blue (A)4
 412505  Sedro Woolley High School  11:00 AM  1 A2 vs A4Northwest United - GU15 Black 3 vs.Blackhills FC G03 Black A1
 412518  Renton Memorial Stadium  11:00 AM  1 C2 vs C1PacNW G03 Blue B 1 vs.Whatcom FC Rangers - G03 Gold0
 412512  Glacier Peak High School  02:30 PM  Aux B2 vs B1Snohomish United G03 Black A 1 vs.Harbor Premier G03 Green A3

Bracket - Saturday, April 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412497  Saghalie Middle School  11:00 AM  1 A1 vs A2FWFC G03 Blue (A) 2 vs.Northwest United - GU15 Black0
 412504  Tenino High School Stadium  11:00 AM  1 A4 vs A5Blackhills FC G03 Black A 3 vs.Crossfire Select G03 Gold Tacey2
 412514  Starfire Complex  03:30 PM  3 C2 vs C3PacNW G03 Blue B 1 vs.Eastside FC G03 White B0
 412511  Shorewood  04:00 PM  1 B3 vs B2Seattle United G03 Tango B 1 vs.Snohomish United G03 Black A1

Bracket - Sunday, April 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 412498  Marymoor Park  01:00 PM  4B A3 vs A4Crossfire Premier G03 A 3 vs.Blackhills FC G03 Black A2
 412509  Peninsula High School  01:15 PM  1 B1 vs B2Harbor Premier G03 Green A 4 vs.Snohomish United G03 Black A1
 412516  Civic Field Stadium  04:15 PM  Stdm C1 vs C3Whatcom FC Rangers - G03 Gold 1 vs.Eastside FC G03 White B1

Quarter Final - Sunday, May 06, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 209064  TBD   --    --  Whatcom FC Rangers - G03 Gold 1 vs.Seattle United G03 Tango B3
 209065  Gig Harbor High School  10:00 AM  1 Harbor Premier G03 Green A 4 vs.Crossfire Premier G03 A1
 209063  Saghalie Middle School  04:00 PM  1 FWFC G03 Blue (A) 4 vs.Blackhills FC G03 Black A1
 209066  Starfire Sports Complex  04:00 PM  3 PacNW G03 Blue B 3 vs.Northwest United - GU15 Black0

Semi-Final - Friday, May 11, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 208612  Starfire Sports Complex  06:00 PM  4 FWFC G03 Blue (A) 4 vs.Seattle United G03 Tango B2
 208613  Starfire Sports Complex  06:30 PM  3 Harbor Premier G03 Green A 3 vs.PacNW G03 Blue B0

Final - Sunday, May 13, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 208686  Starfire Sports Complex  09:15 AM  2 FWFC G03 Blue (A) 3 vs.Harbor Premier G03 Green A1






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.